Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Wysyłka
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj zamówienie

Promocje

Wszystkie promocje

Klej - lojalny przyjaciel czy kapryśny drań ?

Klej - lojalny przyjaciel czy kapryśny drań ?

Klej - lojalny przyjaciel czy kapryśny drań ?

Niejednokrotnie zastanawiamy się, czy trafiłyśmy na jakiś błąd w produkcji, czy to kwestia ''gorszego dnia'', bo nasz klej znów płata nam figle. Czas pracy nieubłaganie się wydłuża, a my wyciskamy z siebie siódme poty aby nasze piękne wachlarze volume nie składały się do postaci rzęs o grubości 0.25.

Dlaczego tak się dzieje? Co wpływa na humorzastość naszego spoiwa?

Otóż głównym składnikiem naszego kleju jest cyjanoakrylan najczęściej etylu, rzadziej butylu, dzięki któremu zachodzi proces polimeryzacji. Jednak by ten proces nastąpił potrzeba nam aktywatora czyli wilgoci. Chcąc wykorzystać fakt, że już wiemy czego nam potrzeba do szybkiego i efektywnego utwardzania się kleju, czas na zakup urządzenia, które pomoże nam kontrolować warunki przy naszym stanowisku pracy.

grafika 2

Higrometr (wilgotnościomierz), który znajdziemy w większości mini stacji pogodowych(połączenie elektronicznego termometru i higrometru), pozwoli nam zmierzyć poziom wilgoci w procentach przy miejscu pracy. Ważnym elementem pomiaru jest jego miejsce, zatem pamiętajmy by ustawiać urządzenie jak najbliżej łóżka/fotela zabiegowego.

Następną rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest temperatura. Zarówno temperatura jak i wilgoć odgrywają ważną rolę w procesie polimeryzacji. Każdy klej powinien mieć napisane na opakowaniu informacje o najbardziej optymalnych warunkach do pracy z nim. Jeśli takiej informacji brak jest na opakowaniu, warto odnieść się do strony internetowej sprzedawcy i sprawdzić te dane w opisie produktu.

grafika3

Zwykle przedział wilgotności, która najbardziej sprzyja szybkiej pracy z klejem waha się między 40-60% natomiast temperatura oscyluje w okolicach 19-23 stopnie Celsjusza.

Niektóre kleje wymagają wręcz idealnych warunków do pracy, by działały zgodnie z opisem a ich przedział tolerancji na czynniki zewnętrzne jest bardzo ograniczony np. wilgotności 45-55% temperatura 20-22 stopnie, wówczas mówimy o kleju wymagającym tudzież kapryśnym.

Jak zatem sprawić, by stał się on naszym dobrym przyjacielem i dlaczego warto do tego dążyć?

Otóż jeśli zapewnimy naszemu produktowi idealne warunki do pracy to nie tylko zyskamy świetny czas pracy, ale również będziemy pracowały w możliwe najzdrowszym środowisku dla naszych dróg oddechowych. Klej który wiąże szybko, wydziela o wiele mniejsze opary, a także szybciej utwardza się na rzęsach naszej klientki, dzięki czemu ona również zostaje nastawiona na możliwe najmniejszą ekspozycje na opary kleju, a co za tym idzie mniejsze ryzyko podrażnień skóry, oczu oraz błon śluzowych.

grafika 4

Jak możemy wykorzystać tą wiedzę?

Chcąc podnieść wilgotność w pomieszczaniu możemy sprytnie wykorzystać kilka trików, które przydają się szczególnie na różnego rodzaju konkursach, mistrzostwach i warsztatach, gdzie warunki do pracy są zmienne i nierzadko skrajnie złe.

  • 1) Wilgotne waciki położone na policzkach klientki, działają jak chłodzący kompres, przynosząc delikatny relaks dla skóry, natomiast temperatura ciała podgrzewa nieco watę, która oddaje wilgoć i w ten sposób pomaga nam szybko zwiększyć % wilgotności w okolicy oka.

  • 2) Nanomister- możemy go użyć nie tylko na końcu zabiegu, ale również w trakcie. Rozpylając niewielką ilość mgiełki w okolicy oka klientki, otwieramy łuskę włosa, a także pozostawiamy na nim mini cząsteczki wody, które szybko zostają wchłonięte w strukturę włosa, a nam pomagają w utwardzaniu kleju.


  • 3) Mini nawilżacz powietrza- ustawiony w odległości maksymalnie 1m od miejsca pracy szybko i efektywnie podniesie nam poziom wilgotności, a także nawilży nierzadko wysuszone ( od chrapania :) ) drogi oddechowe klientki.

  • 4) Jeśli problem dotyczy stałego miejsca naszej pracy polecam zostawiać wilgotny rozwieszony ręcznik na noc, bądź zakupić profesjonalny nawilżacz powietrza dostosowany do metrażu pomieszczenia

Co zrobić jednak gdy borykamy się z problemem wysokiej wilgotności?

  1. 1) Sprawdzamy poziom wilgotności na zewnątrz i jeśli jest niższa to otwieramy drzwi i okna i dobrze wietrzymy pomieszczenie.

  2. 2) Jeśli na dworze pada lub wilgotność znacznie przekracza tą w pomieszczeniu to okna zamykamy i odkręcamy maksymalnie ogrzewanie, by osuszyć nieco nasz mikroklimat.

  3. 3) Wysoka wilgotność jest notorycznym problemem w Twoim miejscu pracy? Jedynym rozwiązaniem jest pochłaniacz wilgoci ustawiony jak najbliżej stanowiska pracy. Ze względy na hałas generowany przez tego typu urządzenia polecam używać ich jedynie w nocy lub po zakończonej pracy.

grafika 5