Koszyk (pusty) 0
Lifting rzęs – nowa era w stylizacji oprawy oka
Posted by      08/17/2018 21:56:25    0 Comments
Lifting rzęs – nowa era w stylizacji oprawy oka

Każda kobieta pragnie dziś wyglądać atrakcyjnie, jednak tempo życia niejednokrotnie dyktuje nam warunki waloryzacji czasu oraz decyduje o tym na co nas stać nie tylko finansowo, ale również czasowo.

W myśl idei nie tylko upiększać, ale i dbać powstał zabieg, który jest zdecydowanym hitem ostatnich dwóch sezonów w Polsce, słynny już lifting i laminacja rzęs. Czym więc jest ten popularny zabieg i na czym polega jego fenomen?

Najlepiej zrozumiałe, jest to co już znamy.
Trwała do rzęs – babcia liftingu, była pierwszym zabiegiem wprowadzonym ok. 12 lat temu na rynek Europejski. Nie cieszyła się ona jednak zbytnim powodzeniem. Zasada działania była zapożyczona z fryzjerstwa, oczywiście z zabiegu trwałej ondulacji włosów. Aczkolwiek pierwsze dostępne zestawy do podkręcania rzęs oraz edukacja towarzysząca wprowadzanemu zabiegowi na rynek sprawiły, iż nie stał on się faworytem wśród proponowanych rozwiązań dla stylizacji rzęs.
Bardzo długi czas działania produktów oraz mało precyzyjne akcesoria, zadecydowały o fatalnej przyszłości zabiegu trwałej na rzęsy, który nierozwijany zamierał na rynku.
Z pomocą przyszedł lifting rzęs, który nie tylko zaczerpnął tego, co najlepsze z dawnej trwałej, ale i wniósł wiele nowych i ciekawszych rozwiązań. Koncept zabiegu pozostał ten sam. Przy pomocy dwóch podstawowych produktów działamy chemicznie na strukturę włosa, by jak w budowli, najpierw ją zdekonstruować, a następnie odbudować w zamierzony wcześniej sposób.


Rys. Trwała do rzęs na wałeczku

Niech to co proste stanie się UNIESIONE.
Lift {ang. rzecz.} wnieść, unieś, podnosić. Jak wynika z tłumaczenia lifting z założenia różni się od dawnej trwałej, w której charakterystyczne było kręcenie rzęs na wałeczki, tym, iż rzęsy po zabiegu są uniesione od nasady aż po same końce. Stąd też efekt trwałej zalotki, o którym od lat marzyły wszystkie kobiety. Ta subtelna, ale jakże znacząca różnica, wpłynęła jako jedna z pierwszych na powodzenie popularności zabiegu. Dawne wałeczki papierowe zastąpiono, higienicznymi formami silikonowymi wielokrotnego użytku, które nie tylko idealnie dopasowują się do powierzchni oka, ale również pozwalają na zacznie bardziej precyzyjną i sprawniejszą pracę. Brak potrzeby formowania wałeczków w palcach oraz nowy klej służący zarówno do mocowania formy, jak i samych rzęs na szablonie, stworzyło pole do manewru dla wszystkich wymagających stylistek i kosmetyczek, które poprawiając naturę, chcą robić to wg. swoich zasad. Praca na silikonowych formach, pozwala na dowolność rozplanowania kierunków rzęs, a także idealnego ich odseparowania, tak by po zakończonym zabiegu klientka wyszła z przepięknie uniesionymi oraz wystylizowanymi rzęsami.


Zdj. Rzęsy nawinięte na wałek silikonowy. Wyk.Elleebana US


Jednak i lifting rzęs pomimo swoich nowatorskich rozwiązań, nie od razu był zabiegiem idealnym i szeroko rozpoznawalnym. Początkowo kleje do liftingu schły znacznie za długo, a produkty miały zdecydowanie zbyt długi czas ekspozycji, bo aż od 15-25 min. na każdy krok. Łącznie zabieg trwał ponad godzinę i niestety nie zawsze kończył się powodzeniem. Kobiety o silnych i rosnących w dół rzęsach niejednokrotnie opuszczały salony piękności z rozczarowaniem. Niepowodzenia podczas przeprowadzanych zabiegów są jednym z głównych czynników, które decydują o tym, iż rezygnujemy z zabiegu, bądź unikamy jego wykonywania.
Wszystko zmieniło się, gdy jesienią 2016 roku weszła na rynek australijska marka Elleebana, której czasy były skrócone do minimum tj. 5 min na każdy z kroków zabiegu, a efektywność po wykonanym liftingu 100%. Lifting nabrał wówczas nowego wiatru w żagle i stał się nierozłączną już częścią stylizacji oka w gabinetach kosmetycznych.

Piękno a pielęgnacja.
Arcyważnym elementem w dążeniu do piękna powinna być pielęgnacja. Niestety nie we wszystkich zabiegach możemy połączyć te dwa elementy. W tradycyjnym przedłużaniu rzęs, nie możemy mówić o pielęgnowaniu rzęs naturalnych, poza kilkoma produktami pomocniczymi, jakimi są szampony, czy sealanty. Rzęsy przedłużane, chronią jedynie przed nadmiernym używaniem preparatów do demakijażu i duże ilości tuszu do rzęs, jednak rzęsa syntetyczna oraz klej do przedłużania w żaden sposób nie jest w stanie nam zapewnić pielęgnacji naturalnej rzęsy.

Zupełnie inaczej wygląda stylizacja rzęs za pomocą liftingu, który wzbogacony o lanolinę nawilża naturalne rzęsy, a rozbudowany dodatkowo o Organiczny Botox do rzęs i laminację keratyną, wnika głęboko w strukturę włosa oraz pokrywa ją przezroczystym filmem ochronnym, zabezpieczając tym samym przed utratą wilgoci oraz gwarantując długie utrzymywanie się pigmentu po wykonanej koloryzacji.

wyk.Anna Workowska instruktor Elleebana Polska


Ogromnym atutem liftingu jest możliwość wykonania zabiegu podstawowego w jedynie 30 min, pakiet zawierający koloryzację, botox i laminację to maksymalnie 60 min. Klientka nie jest również zobowiązania do powtórzenia zabiegu w odpowiednim czasie. Może to zrobić po 5 tygodniach, ale zupełnie nic się nie stanie, jeśli powróci do nas po 3 miesiącach. Jej rzęsy pomiędzy zabiegami nie będą sprawiały jej kłopotu, jak to się ma w przypadku nieuzupełnianych rzęs przedłużonych.

Lifting i laminacja rzęs to zabieg idealny dla wszystkich zapracowanych kobiet, które pragną wyglądać pięknie i świeżo, a przede wszystkim cenią sobie naturalny wygląd oraz dla stylistek, które chcą wprowadzić do swojego gabinetu element stylizacji rzęs przy niskim nakładzie pracy oraz wysokiej marży z wykonywanego zabiegu.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć